Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie jedynie do pracy, lecz również w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, bo Wschód wrócił finalnie do łask. Ten czarujący region to optymalne miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie organizowane są także wycieczki na Ukrainę. Niewątpliwie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie i ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz celem wypraw z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie normalność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyborną kuchnią oraz niesłychanie, jednak to niesłychanie niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezmiernie długo, czasem nawet kilkanaście godzin. Wynika to z rozległego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są nadzwyczaj analogiczne, wystarczy ich tylko poprawnie używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z której korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, idealna kuchni oraz co niemiara inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: www.wycieczkidolwowa.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *